Круглий стіл «Посилення соціального компоненту по роботі з ВІЛ-позитивними та уразливими до ВІЛ підлітками в м. Одесі та Одеській області»

( 4 Votes )
There are no translations available.

StolСьогодні, 05 серпня, в обласній державній адміністрації відбулося засідання Круглого Столу «Посилення соціального компоненту по роботі з ВІЛ-позитивними та уразливими до ВІЛ підлітками в м. Одесі та Одеській області». Мета Круглого столу: акцентувати увагу громади та влади м. Одеси та Одеської області на проблемах соціалізації та рівного доступу до необхідних послуг ВІЛ-позитивних та уразливих до ВІЛ підлітків. До основних завдань Круглого столу відносяться наступні завдання:
- проінформувати про ситуацію, яка склалася в Україні, зокрема в Одеській області, по розповсюдженості ВІЛ серед дітей та підлітків в регіоні та стан доступу їх до необхідних послуг;
- ознайомити учасників Круглого столу зі змістом проекту «Посилення компонента по роботі з підлітками в контексті національної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні;
- визначити шляхи взаємодії державних та недержавних організацій, що працюють з ВІЛ позитивними та уразливими до ВІЛ підлітками та молоддю;
- обговорити можливості співпраці та впровадження нових форм роботи з ВІЛ-позитивними та уразливими до ВІЛ підлітками а молоддю;
- створити умови для включення дітей та молоді у діяльність, пов’язану з протидією ВІЛ та захистом прав дітей в контексті епідемії ВІЛ/СНІД, особливо в процес прийняття рішень.
Станом на 01.01.2016 р. на диспансерному обліку в Одеській області перебуває 19550 ВІЛ-інфікованих осіб, в тому числі 1646 дітей у віці від 0 до 18 років. Лише 8,5 тисяч ВІЛ-позитивних осіб мають доступ до лікування. Діагноз СНІД встановлено 2346 особам, в тому числі 45 дітям. Тобто, епідеміологічна ситуація в області потребує активного залучення усіх секторів суспільства, щоб взяти її під контроль.
На сьогоднішній день зупинити ВІЛ-інфекцію можна лише приймаючи АРВ-терапію при відповідних умовах: наявність АРВ-препаратів та безумовне дотримання режиму лікування.
Ініціатори проведення Круглого столу: БО «Об’єднання підлітків і молоді «Тінерджайзер», Громадський Рух «Віра, Надія, Любов», ГО «Сонячне коло», захід проводиться у рамках проекту «Посилення компоненту по роботі з підлітками в контексті національної відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки ЮНІСЕФ.
Учасники: керівники та співробітники державних структур Одеського міськвиконкому та Одеської обласної державної адміністрації, причетні до вирішення проблемних питань підлітків, заступники та секретар обласної Координаційної Ради з питань ВІЛ/СНІД, представники БО «Об’єднання підлітків і молоді «Тінерджайзер», підлітки-лідери, лідери активних ВІЛ-сервісних громадських організацій Одеси та Одеської області.

 
Russian (CIS)Ukrainian (UA)English (United Kingdom)