У колі уваги – підлітки груп ризику.

( 1 Vote )
There are no translations available.

22 червня 2012 року о 12.00 у приміщенні Одеського державного університету внутрішніх справ (вул. Успенська, 1, ауд. 307) відбувся круглий стіл «Підлітки груп ризику: доказова база щодо посилення відповідальності на епідемію ВІЛ в Україні». У засіданні узяли участь науковці, представники органів державної влади та громадських організацій, які за своїми функціональними обов’язками вирішують проблеми дітей у кризовому стані, у тому числі дітей, які займаються бродяжництвом, жебракуванням, проживають в школах-інтернатах, утримуються у притулках, проходять реабілітацію в реабілітаційних центрах, систематично залишають спеціалізовані дитячі заклади чи домівки.

З урахуванням соціологічних досліджень, проведених раніше, діти вулиці є однією з найбільш уразливих груп ризику щодо ВІЛ-інфікування. Середній вік молодих людей з групи ризику продовжує знижуватися, а послуги з протидії ВІЛ охоплюють в основному молодь старше 18 років. Для підлітків 10-18 років, тим більше дітей вулиці, існує чимало перешкод в отриманні медико-соціальних послуг.

Круглий стіл відкрили Воронов І.О., старший науковий співробітник ОДУВС, кандидат юридичних наук, та Семікоп Т.Є., голова громадського Руху «Віра, Надія, Любов», кандидат юридичних наук. В роботі круглого столу прийняли активну участь начальник кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС України в Одеській області підполковник міліції Капуляк В.П., директор ЦСССДМ ОДА Бородай О.А., заступник начальника управління сім’ї та молоді ОДА Яцеленко А.А., Краченко Л.А., директор КУ «Дитячий центр для ВІЛ-інфікованих дітей», Ноздрін Д.О., ад’юнкт кафедри ОРД ОДУВС, Черепян Т.І., начальник відділу управління освіти ОДА.

За результатами круглого столу напрацьовані рекомендації щодо спільної роботи представників державних структур, правоохоронних органів, громадських організацій та науковців ОДУВС з питань проведення заходів з профілактики негативних явищ у підлітковому середовищу, захисту прав дітей, які опинились у кризовому стані.


 
Russian (CIS)Ukrainian (UA)English (United Kingdom)