Юристи громадського Руху "Віра, Надія, Любов" захистили права шукачів притулку в Європейському суді

( 1 Голос )

2 березня 2012 юристами громадської організації «Громадський рух Віра, Надія, Любов» при посильній допомозі УВКБ ООН була подана скарга до Європейського Суду з прав людини, використовуючи Правило 39 Регламенту Європейського Суду (термінові заходи).

У Миколаївський порт прибуло судно з 3 потенційними біженцями на борту з Ерітреріі та Ефіопії. Після співбесіди, проведеного співробітником ВНЛ стало відомо, що ці люди мають намір просити в Україні притулку. Незважаючи на таку ситуацію, Прикордонна служба України не дозволила зійти цим особам з борту судна. Далі судно повинно було слідувати до Саудівської Аравії. За наявними звітами міжнародних організацій, в Саудівській Аравії цим особам загрожувала депортація до країн їхнього походження, де вони могли зазнати порушень їх прав, передбачених статтею 3 Європейської Конвенції основних свобод і прав людини 1950 року.


Після оцінки всіх ризиків, була підготовлена ??і подана коротка Скарга до Європейського Суду, з проханням вжити термінових заходів. В результаті, Європейський суд 3 березня задовольнив прохання про прийняття термінових заходів і зобов'язав уряд України забезпечити доступ до території Україні даними особам. Дані особи на сьогоднішній день знаходяться в процедурі отримання притулку, вони висловлюють свою подяку юристам ВНЛ і УВКБ ООН, оскільки відчувають себе в безпеці. 


До 1 квітня 2012 року юристи ВНЛ буде підготовлена ??повна скарга по даній справі і подана на розгляд Європейського Суду. Дане рішення Європейського суду має важливе і стратегічне значення, тому що аналогічні порушення з боку України були зафіксовані і раніше, але судових прецедентів Європейського Суду з такої категорії справ стосовно України не було. Можливо дана справа змінить практику Уряду України по даній категорії справ у бік захисту прав людини.

 
РусскийУкраинскийEnglish (United Kingdom)